Finalnie ofiara doprowadzona do granic wytrzymałości zabija swojego kata.

Oczywiście morderstwo jest sytuacją skrajną i zdarza się na szczęście nie tak często (w 2018 roku w polskich więzieniach przebywało 438 kobiet skazanych za zabójstwo), więc nie są to także bardzo rzadkie przypadki.

Faktem jest jednak, że nierozwiązane, narastające przez lata konflikty, znacznie wpływają na otoczenie i nasze zdrowie. Mogą skutecznie zatruć życie, doprowadzić do chorób somatycznych np. wrzodów żołądka, depresji, a nawet choroby psychicznej. Warunki pandemii, izolacji i kwarantanny wcale nam nie ułatwiają sprawy. A co w sytuacji gdy ciągłym kłótniom rodziców przysłuchują się dzieci? Jak one mają sobie z tym radzić skoro dorośli nie potrafią?

Co możesz zrobić? Jak przerwać te samonakręcające się myśli? On zawsze.., ona nigdy..

Czasami warto jest spojrzeć na problem z zewnątrz, obiektywnie. Można zapytać zaufanego przyjaciela, rodzica, jednak często kończy się to „dobrymi radami” które niekoniecznie są obiektywne i najlepsze dla związku. Dobrym rozwiązaniem jest udać się do psychoterapeuty, który dzięki odpowiednim narzędziom pomoże w uporaniu się z przeszłością. Można także skorzystać z usługi mediatora, który skupi się na rozwiązaniu, pomoże odnaleźć prawdziwe potrzeby i skonstruować konkretne, sformułowane w pozytywny sposób działania dla obu stron. Działania te spisane w formie ugody, po zatwierdzenieu przez sąd mogą mieć moc wyroku sądowego.

Dlaczego mielibyście wykonywać te działania?

Bo one będą Wasze, będą wypracowane i zaakceptowane przez Was – na tym polegają mediacje rodzinne. W mediacji to strony sporu same wypracowują rozwiązanie – mediator daje wskazówki i bezstronne spojrzenie.

Co można uzyskać dzięki mediacji?

 • pojednianie małżonków
 • zaspokojenie potrzeb rodziny,
 • uzyskanie alimentów,
 • rozwiązanie spraw majątkowych podlegających rozstrzygnięciu w wyroku orzekającym rozwód lub separację,
 • wyracowany sposób sprawowania władzy rodzicielskiej, obejmujący min.
 • ustalenie kontaktów z dziećmi,
 • ustalenie miejsca zamieszkania dziecka,
 • sposób i harmonogram kontaktów z dzieckiem, zarówno osobistych, jak i z użyciem innych technik komunikacyjnych (telefonicznych i internetowych), w tym określenia zasad pokrywania ich kosztów,
 • sposób kontaktów z dzieckiem przez pozostałych członków rodziny,
 • udział w rozstrzyganiu o istotnych sprawach dziecka, w szczególności w zakresie wyboru szkoły, profilu nauki, opieki zdrowotnej,
 • zasady wychowawcze i system wartości przekazywanych dziecku,
 • zasady pokrywania kosztów utrzymania i wychowania dziecka.

Ile to kosztuje

Mediacja umowna w sprawach rodzinnych to koszt 200 zł netto – za każde spotkanie mediacyjne (do podziału zazwyczaj po połowie). W związku ze zbliżającym się lockdownem oraz Świętami Wielkanocnymi – WSZYSTKIE MEDIACJE ON-LINE DO 9 KWIETNIA Z 50% RABATEM.

Zarezerwuj termin już dzisiaj – zadzwoń + 48 531 424 127 lub napisz beata@bezstronnemediacje.pl.

Dodatkowo wszystkim parom, które się zdecydują na mediację do 24 marca oferuję bezpłatnie 3 konsultacje po mediacji – zależy mi na tym aby Wasze porozumienie było stałe i abyście nauczyli się rozmawiać empatycznie.

100zł to koszt dobrego obiadu z dostawą w czasach pandemii, więc ryzykujesz 1 dobry obiad.

A co jeśli druga strona się nie zgodzi???? Zapytać nie zaszkodzi, życie jest pełne niespodzianek;)