Ugody frankowe

Koniec z zaciąganiem długów, podwójnymi etatami by spłacić kredyt w CHF.  Wyrok  TSUE i  mediacja z bankiem pozwoli zmienić warunki umowy kredytowej.

Panu frankowi już dziękujemy

W 2019 roku Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej ogłosił wyrok dotyczący kredytów powiązanych z CHF. Okazało się, że większość umów ( 2003 – 2012) związanych z Frankiem Szwajcarskim jest nieprawidłowych.

 Co możesz zyskać na wyroku TSUE?

 Umowa może być negocjowana, bezprawne zapisy zostaną usunięte a skutkiem będzie zwrot nadpłaconych rat i zmniejszenie kredytu. Możliwe jest też „odfrankowienie” dzięki czemu kredyt nie będzie przeliczany już według kursu CHF. Obecnie, każdy miesiąc w sądzie to kilkaset spraw, a wygrana Frankowiczów kształtuje się na poziomie 90%. Zawalcz o swoje pieniądze!

Frankowicze wygrywają najczęściej:

  •  gdy kredyt był brany przez osobę fizyczną, nieprowadzącą działalności gospodarczej;
  • gdy kredyt był brany na cele mieszkaniowe (nie wynajem) a CHF był przeliczany wg Tabel Kursowych Banków.

Pamiętaj, że każda sprawa jest rozpatrywana indywidualnie a żeby wygrać trzeba zacząć działać. Pozycja Frankowiczów jest coraz silniejsza, ale drogą do wygranej jest zawsze sprawa sądowa.

Mediacje – prosta droga do ugody z bankiem

Wyobraź sobie, że możesz wreszcie szybko zakończyć od dawna niszczącą nerwy sprawę kredytu.  W bezstresowych warunkach. We współpracy z mediatorem, który pomoże Ci uzyskać ugodę z bankiem. Pomyśl, że to koniec nerwowego sprawdzania kursu CHF, analizy spadku złotego i zastanawiania się jak spłacić kolejną ratę. Miej świadomość, że tragiczna sytuacja za wschodnią granicą, spadek wartości złotego i odpływ kapitału z tej części Europy będzie działać negatywnie na stan Twojego portfela. Znów będziesz miał mniej pieniędzy. Warto mieć  już kwestie kredytu za sobą…

Zalety mediacji dla Frankowiczów:

szybkość – z dużym prawdopodobieństwem w trzy miesiące zamkniesz sprawę (taki czas jest wyznaczony na mediacje). Według statystyk mediacja trwa 13 razy krócej niż proces sądowy.

brak kosztów –  opłaty za mediacje pokryje bank

konkrety –  dostaniesz propozycje ze strony banku i będziesz miał czas ją przemyśleć. Nie będzie obietnic bez pokrycia. Mediacja nie jest nastawiona na widowiskowe procesy, walkę na paragrafy i obciążanie kosztami.

Na drodze mediacji możesz uzyskać zmniejszenie kapitału nawet o ponad połowę, odzyskać nadpłatę, zmniejszyć raty, skrócić lub wydłużyć czas kredytowania, możesz bez opłat nadpłacać kredyt czy wybrać stałe oprocentowanie przez pięć lat.  Dzięki mediacji zyskasz dogodne warunki spłaty, poczucie bezpieczeństwa poprzez wyeliminowanie ryzyka walutowego. Masz też siłę sprawczą ponieważ wynik mediacji ma wagę wyroku sądowego.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się, jakie masz możliwości zadzwoń lub napisz do mnie (KONTAKT). Wszystko Ci przystępnie i szybko wyjaśnię.