Mediacje gospodarcze

Co zrobić w sytuacji gdy Twoja firma ucierpiała przez nieuczciwego kontrahenta? Może zagrożona jest płynność finansowa a porozumienia brak? Jak postąpić gdy spotkały Cię niesłuszne oskarżenia ze strony pracowników i boisz się o opinie na rynku? A może Ty zawiniłeś i chciałbyś zakończyć spór? Chodzi przecież o przyszłość Twojej firmy, którą z takim zaangażowaniem i poświęceniem budowałeś.

W tak delikatnych sytuacjach warto przeprowadzić mediacje gospodarcze.

Najczęstsze przyczyny mediacji gospodarczych:

  • konflikty między pracownikami
  • negocjacje dotyczące zawierania umów handlowych
  • porozumienie w sprawach spornych dotyczących płatności
  • unikanie wywiązywania się z warunków umowy

Mediacje gospodarcze – dlaczego warto?

Mediacja jest poufna. Dzięki temu masz pewność, że sprawa nie będzie szeroko omawiana. Konkurencja też nie będzie o niej wiedzieć. Dzięki dyskretnej mediacji możesz być spokojny o tajemnice zawodowe, bezpieczeństwo danych Klientów czy reputację firmy.

Mediacja jest szybka i ekonomiczna. Nie stracisz płynności finansowej, nie będziesz zmuszony zamykać działalności. Po ugodzie Twoja firma będzie bez przeszkód prosperować dalej.  Polubowne rozwiązanie konfliktu jest też bez porównania tańsze od sprawy sądowej.

Dzięki wsparciu zaangażowanego mediatora łatwiej pozostać w zgodzie z kontrahentem. Jest to niezwykle ważne w przypadku relacji biznesowych. Często są one przecież wypracowywane latami. Warto postarać się o zgodę i wzajemny szacunek. Z pewnością zaprocentuje to w dalszej działalności przedsiębiorstwa.

Zadzwoń do mnie – znajdziemy rozwiązanie dla Twojej firmy (KONTAKT)