Mediacje

Ugodowe rozwiązywanie sporów i konfliktów

Mediacje  – jak się porozumieć szybko i efektywnie?

Dzień dobry, skoro tu jesteś to pewnie utknąłeś w życiowym i prawniczym gąszczu… Zmagasz się z konfliktem, którego nie umiesz rozwiązać i coraz bardziej Cię to męczy? Czujesz się  bezsilny i sfrustrowany? Pewnie marzysz, żeby jak najszybciej zostawić za sobą cały ten stres. Wreszcie się dogadać i zaoszczędzić przy okazji… Przecież procesy kosztują krocie a wynik rozprawy zawsze niepewny…

Rozwiązaniem Twoich problemów jest mediacja!

Mediacja – by się wzajemnie zrozumieć. Na spokojnie

Mediacja to pokojowy sposób na rozwiązanie konfliktu. Biorą w niej udział strony sporu oraz neutralny mediator. Mediacja jest poufna i dobrowolna a strony przy mojej pomocy ustalają warunki ugody. Po co moja obecność jako mediatora? Żeby ułatwić rozmowę, studzić emocje, zadawać pytania i pomóc Ci zacząć od nowa.

Mediacja – oszczędność czasu, pieniędzy i nerwów

Czy wiesz, że: w USA i Australii ponad 90% spraw jest rozwiązywanych na drodze mediacji? A  w Niemczech ponad 90%  spraw mediacyjnych kończy się ugoda, w Anglii natomiast ponad 75%?

Również w Polsce coraz więcej konfliktów jest rozwiązywanych polubownie. Ostatni rok przyniósł wzrost spraw mediacyjnych o 100%!

Kończysz związek? Walczysz z bankiem? Może ratujesz swoją firmę? Mediacja jest właśnie dla Ciebie. Dobrze poprowadzona da Ci coś wyjątkowego – pewną wygraną i poczucie bezpieczeństwa. Pamiętaj, że to proste rozwiązanie jest najbardziej opłacalne zarówno cenowo jak i emocjonalnie. 

Jakie korzyści możesz mieć gdy zdecydujesz się na mediacje?

– oszczędność czasu – często ugoda jest podpisywana już przy pierwszym spotkaniu mediacyjnym. Czasem przy drugim lub trzecim. Wszystko zależy tylko od dobrej woli obu stron. Nie od sędziego. Nie od ilości spraw czekających na rozpatrzenie. Nie od prawników.

Być może pomyślałeś, że u Ciebie nie będzie tak łatwo? Zaufaj, proszę, mojemu doświadczeniu. Nawet osoba, która z zaciętością broni swoich racji i nie chce ustąpić o krok  – w obecności mediatora zmienia podejście. Okazuje się, że wystarczy obecność obiektywnej osoby, która czuwa nad Waszą rozmową i kompromis staje się możliwy. Poza tym, jeżeli strony nie zechcą się porozumieć zadecyduje za nie sędzia a nikt nie chce oddawać swojego losu, ot tak, innym.  Życie to nie loteria, prawda?

Później jest już znacznie łatwiej. Ugody zawarte przed mediatorem, po zatwierdzeniu przez sąd mają moc prawną. Wygląda to lepiej niż ponad rok czekania na rozpatrzenie sprawy przez sąd a potem ciągnące się latami rozprawy, prawda?

Czas, który zyskasz możesz przeznaczyć na to co naprawdę ważne i co daje Ci szczęście: ukochane dzieci, hobby czy zaniedbana przez stres kariera.

Gratulacje, odzyskasz życie!

– oszczędność pieniędzy – sprawy prowadzone przez kancelarie prawnicze śmiało można przeliczyć na tysiące złotych. Trzeba płacić za każdą rozprawę, każdy dokument, każdą poradę. A proces potrafi ciągnąć się latami. To lata wydawania pieniędzy.  Tych samych, które możesz przeznaczyć na rodzinę, własny rozwój, wycieczki czy wpłatę na mieszkanie. Mediacja nie jest droga! Sprawdź sam i odetchnij z ulgą.

Ponadto, jeśli sprawa już jest w sądzie i dojdzie do zawarcia ugody przed mediatorem przed rozpoczęciem rozprawy – otrzymasz zwrot 100% opłaty sądowej, którą zapłaciłeś wnosząc sprawę do sądu. Jeśli do zawarcia ugody przed mediatorem dojdzie na późniejszym etapie postępowania sądowego otrzymasz zwrot 75% opłaty sądowej. Mediacja oznacza zatem całkowity lub częściowy zwrot poniesionych kosztów.

Gratulacje! Twoje pieniądze pozostaną we właściwych rękach.

– oszczędzanie emocji – jak już wiesz, mediacja to spokojne porozumienie się przy pomocy neutralnego mediatora. Podczas mediacji strony rzeczowo i merytorycznie rozmawiają. Będę czuwać by ustalenia odbyły się szybko i sprawnie.  Będziemy wspólnie dążyć do wyciszenia konfliktu i do porozumienia.

A teraz wyobraź sobie salę sądową, cały zespół sędziowski, świadków. Atmosfera jest przytłaczająca, nerwowa. Ciężko zapanować nad emocjami. A wynik procesu jest niepewny I czy to będzie na pewno ostatni proces? Ciężko o tym myśleć, prawda?

Mediacja jest doskonałą alternatywa – spotkania odbywają się w przyjaznych warunkach. Możemy rozmawiać przy kawie czy herbacie. Ustalenia mogą też odbywać się tylko z Tobą a z drugą osobą mogę rozmawiać osobno. Strony nie muszą się widzieć, tak będzie lepiej, gdy złe emocje jeszcze nie opadły. Dla Twojej wygody spotkania mogą być też prowadzone on – line.

Gratulacje! Zyskujesz dla siebie i rodziny tak bardzo potrzebny odpoczynek psychiczny

– elastyczność – bardzo ważna sprawa – nie zostawiaj życia swojego i Twoich bliskich w rękach prawników i sądu. Rozprawa często obiera nieprzewidziany kurs. Pomogę Ci odzyskać kontrolę nad sytuacją.  Zdecydujesz bez presji o warunkach ugody. Pamiętaj, że ugoda zawarta przed mediatorem ma moc prawną ugody sądowej. Rozprawa w sądzie będzie kilkunasto minutową formalnością.

Gratulacje! Masz moc sprawczą i wszystko zależy od Ciebie

– poufność – na sali sądowej jest wiele ludzi co nie sprzyja komfortowi psychicznemu. Nie jest łatwo opowiadać przy wszystkich o swoich prywatnych sprawach, słuchać zeznań świadków czy być w ogniu pytań prawnika. To bywa przerażające.  Nie musisz sobie tego robić.

W mediacji jest zupełnie inaczej. Jesteś Ty i ja – mediator. Lub Ty, ja i druga strona. Wszystko zostaje między nami. Wiedz też, że nie można przesłuchać mediatora, o ile obie strony nie wyrażą na to zgody. Nie można również wykorzystać akt sprawy mediacyjnej jako dowodów w sądzie. Dokumentem dla sądu będzie tylko protokół i ugoda, po złożeniu której rozprawa jest czystą formalnością. Nikt nie będzie Cię na niej oceniał ani rozliczał z podjętych decyzji.

Gratulacje! Zachowasz prywatność, nikt nie wejdzie w Twoje życie bez zaproszenia

Pamiętaj, że mediacja to:

  •  wyrównanie sił – obie strony mają te same prawa i możliwości. Bez względu na stan majątkowy, płeć, narodowość. Nie ma silniejszego. Nie ma słabszego.
  •  satysfakcja obu stron –  szukanie rozwiązań, wygrana obu stron.

Chcesz wreszcie zakończyć sprawę rujnującego Cię kredytu frankowego? Dobra decyzja! Sprawdź: Ugody frankowe

Chcesz szybko i spokojnie przejść przez rozwód? Odważ się żyć! Sprawdź: Mediacje rozwojowe

Problemy z firmą? Rozwiąż je szybko i dyskretnie! Sprawdź: Mediacje gospodarcze

mediacje ugody

Zapraszam do współpracy